Czego nauczyły mnie 4 lata włosomaniactwa ? | Kilka zasad świadomej pielęgnacji

Za kilka dni mój blog będzie miał 4 lata. Myślę że to odpowiedni czas ma pewne podsumowanie. Nie zliczę ile w ciągu tych lat kosmetyków przetestowałem, ile metod pielęgnacji wypróbowałam, ale doskonale już wiem czego się w tym czasie nauczyłam.

Aktualne zdjęcie włosów


Regularność


Bardzo ważna w świadomej pielęgnacji. Są produkty które trzeba stosować regularnie przez jakiś czas aby zobaczyć efekty. Bardzo dobrym przykładem są wcierki, suplementy, oleje ale także bardzo często maski. Na początku bardzo często zaniedbywałam tą złotą zasadę, przez co bardzo często nie widziałam poprawy, albo była po prostu słaba. Teraz już wiem że jak ważna jest systematyczność. Kiedy zaczynam jakąś kuracje pilnuje się aby stosować kosmetyk. A jeżeli chodzi o olejowanie to stosuję ten sam olej przez pewien czas aby sprawdzić jak działa.


Dążenie do celu


Nie można się poddawać i koniec. Wytrwałość we włososmaniactwie jest bardzo istotna. Na poprawę stanu włosów pracuje się wiele czasu, czasami nawet kilka lat. Warto wyznaczyć sobie cel i na niego pracować, aby zobaczyć później efekt. To wynagrodzi nam włożoną prace.

Stare zdjęcie

Trzeźwe myślenie


Kolejna bardzo znacząca zasada. W pielęgnacji nie potrzebna jest tona kosmetyków lecz trochę myślenia. Minimalizm może wręcz pomóc jeżeli będą to odpowiednio dobrane produkty.Dlatego warto jest testować nowości, ale należy zachować umiar. Wszystko na raz z pewnością nie pomoże. Tak samo jest w przypadku kiedy zaniedbamy podcinanie włosów. Końcówki zaczną się rozdwajać, kruszyć, przez co w dość szybkim tempie włosy zaczną się przerzedzać. Ja swoje końcówki podcinam regularnie, mniej więcej raz na 3 miesiące. Stąd też wywodzi się zasada regularności. Jak widać warto we włosomaniactwie zachować świadomość.
Stare zdjecie nr.2

Cztery lata minęły bardzo szybko :)4 komentarze:

 1. Piękne masz teraz te włoski, lśnią, jak szalone, a do tego takie gęste <3
  Zerknij do mnie proszę, jeśli zechcesz, choć dopiero zaczynam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie minęło 3 lata włosomaniactwa i także wiele się zmieniło od początku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszczę tak pięknych włosów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeżwe myślenie i dążenie do celu to faktycznie jeden z wżniejsyzch kwestii :)

  OdpowiedzUsuń

Każda opinia, komentarz czy rada jest dla mnie bardzo wartościowa. Serdecznie dziękuje za każde słowa !
Zapraszam także do obserwacji :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Z życia włosomaniaczki , Blogger