O dość fajnej odżywce czyli RECENZJA odżywki Garnier Ultra Doux Sekrety Prowansji Morela z Rousillon i olejek migdałowy

Pewnego razu, w drogeri bardzo chciałam  spróbować odżywke z z olejkiem z avocado i masłem Karite ale niestety jej nie było więc pokusiłam się na wesje z morelą.
Odżywka jest dedykowana do włosów z tendencją do przesuszania, czyli dla moich włosów :)


Cena: 6-8 zł
Dostępność: większość drogeri, napewno Rossmann, Vica, Dayli, małe osiedlowe drogerie

Zapewnienia producenta:

Działanie: 
Używam ją co jakiś czas, nakładam na 5-7 minut i następnie spłukuje.
Moje włosy są po niej dociążone, mięciutkie,sypkie  i przepięknie pachną.
Odżywka tak jak zapewnia producent ułatwia rozczesywanie
Niesty nie zgodze się z tym że wygładza, włosy są zupełnie normalne.

Używam jej też w przypadku puchu jako odżywke bez spłukiwania,
Biore wtedy krople wielkośći groszku i wmasowuje we włosy, i wtedy też się fajnie sprawdza, i wtedy rzeczywiście te włosy dyscyplinuje ale nie obciąża, nie przetłuszcza a zostawia pięknie pachnące :]

Konsystencja:

Bardzo lekka, ale troche za rzadka ale z moich włosów nie spływa

Wydajność:
Bardzo fajna, mam już ją bardzo długo a jest jej prawie połowa

Zapach: 
Przepiękny i niesamowity, bardzo naturalny ale wyczuwalny, w dodatku plusem jest to że utzrymuje się na włosach cały dzień

Opakowanie:
Bardzo estetyczne, higieniczne, wszystko jest ok
Skład:QUATERNIUM -Substancja kondycjonująca włosy: poprawia rozczesywalność, zapobiega splątywaniu, nadaje połysk, wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zapobiega elektryzowaniu się włosów.
Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem).

GLYCERYL STEARATE - Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy.Emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsji (emulsja to forma fizykochemiczna, której przykładem w preparatach kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy, lotiony), czyli połączenie fazy wodnej z fazą olejową. Substancja konsystencjotwórcza, wpływa na lepkość gotowego produktu i poprawia właściwości użytkowe.

Źródło: http://www.kosmopedia.org

To już wszystko na temat odżywki, a dodatkowo dla tych którzy jeszcze nie czytali, na moim blogu już od jakiegoś czasu znajduje się recenzja szamponu Garnier Ulta Doux werjsa z aloesem. Do przeczytania tutaj :)

2 komentarze:

Każda opinia, komentarz czy rada jest dla mnie bardzo wartościowa. Serdecznie dziękuje za każde słowa !
Zapraszam także do obserwacji :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Z życia włosomaniaczki , Blogger